Back to Blog

Bebek Odası Organik Boya Modelleri 30 Tatlı Örnek

Published by Kolayboya on
Bebek Odası Organik Boya Modelleri 30 Tatlı Örnek

Yazımının bilgilendirme kısmından sonra aşağıda, en sonda sizin için hazırladığımız bebek odası boya örneklerini de inceleyebilirsiniz.

Her anne ve baba çocuğu için en sağlıklı yaşam koşullarını oluşturmak ister. Dünyaya gelen çocuklarının doğal koşullarda yaşaması, sağlıklı olması onlar için her şeyden daha önemlidir. Günümüzde anne ve babaların çevresel şartlara daha duyarlı oldukları ve çocukları için tercih edecekleri her tür üründe doğal içerikleri seçtikleri gözlemlenmektedir. Bunda yaşanan teknolojik ilerlemelerle kişilerin bilgiye daha kolay ulaşmalarının da etkisi görülür. Bireyler sağlıklı bir yaşam koşulunu sağlayan unsurun doğal ürünlerle oluşturulduğunun farkındalar. Bebek odası organik boya modelleri konusunda da aynı hassasiyeti gösteren anne ve babalar bu konuyu önemserler.

Bebeklerinin içinde uzun bir zaman geçireceği odalarında, dekorasyonun öneminin yanı sıra organik boya ile boyanmış duvarların sağlıklı yapısı da önem kazanır. Boya seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu durumu sağlayan koşullar ise boyaların içeriklerindeki kimyasal maddelerle ilgilidir. Boya seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de kokusunun olmaması gerektiğidir.

Bebek Odası Organik Boya Modelleri arasında kimyasal kullanılmadan, ekolojik ürünlerden elde edilen boyalar da vardır. Bu ürünler tamamen doğal hammaddelerden üretilirler.

Bebek odası için kullanılacak boya seçiminde su bazlı boya tercihi daha isabetli bir karar olacaktır. Su bazlı boyalar içlerinde daha az uçucu kimyasal içerik barındırmalarıyla bilinirler. Bebek odası organik boya modelleri arasında tavsiye edilebilecek birçok ürün bulmak mümkündür. Bebek odası organik boya seçimi nasıl yapılır? Sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir yaşam sürmek için tercih edilmesi gereken bu boyalar nelerdir? İçeriklerinde ne tür maddeler vardır? Siz de bu soruların yanıtlarını merak ediyorsanız yazımızın içeriğinde aradığınız her bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Organik Boya Nedir?

Bebek Odası Organik boya seçimi birçok sebepten önemlidir. Boyalar yaşadığımız alanları renklendirmeye yararken estetik duygularımıza hitap eder. Bunun yanı sıra boya, yaşadığımız ortamların temiz ve hijyen koşullarına uygun olması amacına da hizmet eden bir maddedir. Boyanın renk oluşumunu sağlayan pigmentler ve içeriklerinde yer alan katkı maddeleri sağlığa zarar verici nitelikte olmamalıdır. Bunu sağlayan ise boyanın VOC olarak isimlendirilen kimyasalları içermemiş olmasıdır. Boya içeriğinin su bazlı olması, kokusuz olması onu daha sağlıklı hale getirir.

En Çok Kullanılan Organik Boya Renkleri

Boya tercih ederken özellikle bebek odası boyalarında organik boya seçimi önemli olacaktır. Bunun yanı sıra renk tercihleri yapılırken hangi renklerin bebek odasına uygun olacağına karar vermek için renklerin çocuklar üzerinde yaratacağı etkileri de önemsemek uygun bir davranış olacaktır. Renklerin insan davranışları üzerinde çeşitli etkileri olduğu bilinen bir gerçektir.

Bazı renkler sakinleştirici bir etki yaratırken bazı renkler enerji verici görünümleriyle insanı harekete geçirirler. Bilimsel çalışmalar çocuğun duygusal ve psikolojik davranışları üzerinde renklerin etkili olduğunu göstermektedir. En Çok Kullanılan Organik Boya Renkleri Nelerdir? Birlikte göz atalım.

 • Mavi, sakinliğin rengi olarak adlandırılır
 • Yeşil, doğayı yansıtır ve uyku düzenlemede etkindir
 • Kırmızı, hareket ve enerji hissi yaratan bir renktir
 • Pembe, sakin ve huzurlu bir ortam yaratmada etkilidir
 • Turuncu, sıcaklık hissi yaratan bir renktir
 • Sarı, konsantrasyon yaratmada işe yarar, beyni uyarıcı etkisi vardır

Açık renkler ve yumuşak tonlar bebek odası için kullanıldığında daha fazla olumlu etki yaratacaktır

Organik Boyanın Faydaları

Organik boyalar içeriklerinde zararlı kimyasallara yer vermediklerinden doğal ürünlerdir. Organik boyanın faydaları çeşitlidir.

 • Yaşadığımız alanları daha sağlıklı hale getirir
 • Organik boya ile soluduğumuz havaya kimyasalların karışması söz konusu olmaz
 • Yaşam alanlarının da nefes almasına imkân tanır
 • Çocuklar güvenli bir ortamda bulunur
 • Organik boyalar çevre dostu ürünlerdir

Organik Boya Markaları

Organik Boya Markaları birçok seçenek sunarak sektörde yer alırlar. Organik boya seçimi hususunda danışabileceğimiz boya badana konusunda deneyimli kişiler boyacılar olacaktır. Onlardan alacağımız bilgiler doğrultusunda bebek odası için uygun olabilecek organik boya modelleri belirleyebiliriz. Organik boya seçimi için birkaç markayı sizin için araştırdık ve içerikleri hakkında bilgileri bir araya getirdik.

DYO

 • DYO’nun çocuk odaları için önerdiği su bazlı içeriği olan boyası Dr Dyo Serisinde yer alan Dyonem, içerisinde mikro cam bilyeler barındırıyor ve bu sayede duvarlar oda sıcaklığı ile ısı açısından eşitlenirken yoğuşma oluşmasının önüne geçiliyor. Ürün küflenme karşıtı bir boya olarak piyasada yer alıyor.
 • Dyojen, DYO’nun su bazlı ve antibakteriyel özelliğe sahip bu ürünü sayesinde zor çıkan lekeler kolayca temizlenebiliyor
 • DYO’nun bir başka ürünü ise Teknoplast, yağ itici özellikte geliştirilmiş bir boya. Antibakteriyel ve silinebilir özellikte.

FİLLİ BOYA

Filli boya tarafından üretilen AlpinaLife, biyosit ve VOC içermeyen kurşunsuz bir boya aynı zamanda aromatik yağlar da içermediği ürün içeriğinde yer alan bilgiler arasında.

PERMOLİT

Permolit tarafından üretilen Permomax ise düşük seviyede VOX içermesi nedeniyle çevre dostu olarak sunuluyor. Boya, su bazlı olarak üretilmiş.

SÜT BOYASI

Su bazlı bir yapıda üretilen süt boyası organik hammaddeler içeriyor ve nem oluşmasında önleyici etki yaratıyor. Suya dayanıklı geliştirilmiş bir ürün ve bebek odası boyaları arasında organik ürünler içinde yer alıyor. Zararlı hiçbir kimyasal içermeyen bir boya. Toz boya şeklinde oluşturulan ürün suya katılıp elde ediliyor.

Bebek Odası Boya Modelleri ve Örnekleri

Back to Blog