Back to Blog

Evi Büyük Gösteren Boya Badana Renkleri Önerileri

Published by Kolayboya on
Evi Büyük Gösteren Boya Badana Renkleri Önerileri

Günümüzde daha fazla insana ev sağlamak amacıyla evlerin tasarımları daha minimal yapılmak durumunda olabilmektedir. Bu yüzden de özellikle büyük şehirlerdeki metre kare olarak küçük ölçekteki evler içerisinde daha ferah bir ortam sağlayabilmek adına uygun boya badana renkleri kullanılması tavsiye edilir. Evinizi boyatacağınız doğru bir renk seçeneği ile birlikte metre kare ölçüsüne rağmen kendinize çok daha ferah bir ortam sağlayabilirsiniz. Bu sayede evinizde otururken artık sıkılmaların ve keyifsiz vakit geçilmesinin önüne geçilmiş olacaktır.

Boya Badana Renkleri İle Evleri Büyük Göstermek

Evi büyük göstermenin yolları arasında en etkili olanı şüphesiz ki doğru bir renk kombinasyonu sağlamaktır. Bu noktada evi büyük gösteren renkler arasında en çok tercih edilen ise beyaz ve beyaz tonuna yakın olan renklerdir. İşinde usta bir boyacı yardımı ile çok rahat bir şekilde tamamlanabilen boya badana işlemlerinin ardından evinizin eskisinden çok daha ferah ve büyük olduğunu hissetmeniz mümkün. Beyaz ağırlıklı renklerin haricinde evi büyük gösteren bir başka renk tonu da açık maviye yakın olanlardır. Evlerde genel olarak sıkça kullanılan bu iki renk tonunu türleri evinizin daha büyük gösterilmesi konusunda size yardımcı olacaktır. Bu yüzden boyacınız ile birlikte evinizin durumunu da göz önünde bulundurarak doğru bir boyama sitili üstünde konuşabilirsiniz. Aldığınız kararlar doğrultusunda daha açık renklerin yoğunlukta olduğu bir boya badana işlemi yapmak sizin için önemlidir.

Evinizi eskisinden çok daha büyük ve ferah göstermenin bir diğer yolu da ev içerisinde kullanılan mobilyalar ve dekorasyondur. Ev içerisinde yine beyaz ve açık renklerin ağırlıkta olduğu bir renk çeşitliliği oluşturmak sizin için çok daha rahat bir ortam sağlayabilir. Bu sayede de evinizi eskisine göre çok daha büyük hissetmeniz mümkün olacaktır. Örnek verecek olursak yatak odasında bulunan dolap renklerinde kahverengi veya ona yakın tonlarda bir renk kullanmamanız önemlidir. Bu sayede içinizi karartan ve sizi adeta daraltan bu renk tonlarından uzak kalmış olursunuz. Onun yerine aynalı ve yine açık renklerde bir elbise dolabı kullanmanız yatak odanızın eskisine oranla çok daha büyük olduğunu hissetmenizi sağlar. Bu ve buna benzer basit ama etkili işlemlerle evinizi eskisine göre büyük göstermek mümkündür.

Günümüzde iç mimarların da sıkça kullandığı bu yöntem aslında bireylerin kendileri tarafından rahatça yapılabilir. Bu işlemde evi büyük gösteren renkler kullanılarak kendi evinizin iç mimarı olabilirsiniz. Yine kendiniz veya deneyimli bir boyacı yardımı ile bu işlemleri çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Eğer evi büyük gösteren boya renkleri konusunda eviniz için uygun rengi kararlaştırmakta zorlanıyorsanız yardımcı mobil uygulamalar da işinize yarayabilir. Bu uygulamalar üzerinden duvarlarınızı sanki başka bir renkteymiş gibi göreceğiniz için karar alma aşamanızı da hızlandıracaktır. Daha sonrasında renk kodunu da alıp boyacı ustalarla konu hakkında görüşebilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz çağın bir gereksinimi olan doğru renk kullanımı her ev türüne göre değişiklik gösterebilir. Güneş ışığını güzel bir şekilde alabilen evlerde açık renklerin daha çok türü kullanılabilirken, güneş ışığından faydalanamayan evlerde ise direkt olarak beyaz veya ona yakın açık renkler kullanılması önerilir. Yine bu konuda boyacınız ile görüşüp ortak bir karar almanız sizin için en doğrusu olacaktır. Eğer evinizi boyatacağınız renkler hakkında emin olamıyorsanız bizimle iletişime geçerek bu konularda yardım da isteyebilirsiniz.

Son zamanlarda evi büyük gösteren renkler arasında en çok kullanılanı ve trendlerde olanı ise buz mavisidir. Bu ve buna yakın renk tonları şu anda özellikle metropol kentlerinde sıkça kullanılanlar arasında diyebiliriz. İnsanların bu renk tonlarını evlerinde kullanmalarının en büyük nedenlerinden birisi şüphesiz ki diğer eşyalarla daha kolay uyum sağlayabilmesidir. Ev içerisinde kullanılan yapay çiçekler veya buna benzer dekorasyon malzemeleri ile uyum gösteren bu renkleri siz de evinizi daha büyük göstermek amacıyla kullanabilirsiniz. Bu sayede hem dekorasyon malzemesi alırken zorlanmaz, hem de daha ferah bir oturma ortamı yaratmış olursunuz. Ülkemizde özellikle de çalışan insanların son zamanlarda büyük rağbet gösterdiği bu işlemde doğru bir boyacı ile anlaşmak da oldukça önemlidir. Bu sayede kusursuz bir boya badana işlemi yaptırabilir ve aileniz için ferah bir yaşam alan oluşturabilirsiniz.

Back to Blog