Back to Blog

Koyu Renk Duvar Boyaları ile Şıklığı Yakalayan 7 Ev/Ofis Dekorasyonu

Published by Kolayboya on
Koyu Renk Duvar Boyaları ile Şıklığı Yakalayan 7 Ev/Ofis Dekorasyonu

Konu ev boyamaya geldiğinde çoğumuz hem güvende olmak için hem de alışılagelmiş olduğu için açık renk tonları tercih eder ve üzerine pek düşünmeyiz. Son dönemlerde geliştirilen yeni tür boyalar ve artan dekorasyon merakı ile birlikte daha farklı alternatiflere yönlenmeye başladık. Konu kullanılacak boyanın rengi olunca mutlaka boya renkleri konusunda yazdığımız yazıya da göz atmınızı tavsiye ederiz. Bu yazımızın konusuna gelecek olursak evinde ya da iş yerinde koyu renkte boyayı tercih etmiş ve şıklığı yakalamış 7 örneği sizlerle paylaşıyoruz.

1. Oturma Odası

İlk konuğumuz koyu mor renk tercih edip bunu daha açık renkte mobilyalarla kombinleyen oturma odası. Özellikle şık ve pürüzsüz görünü ile duvarlar ilk bakışta dikkatleri üzerine çekse de beyaz ve gri tonlarında kullanılan mobilyalar bu şıklığı tamamlıyor ve doğru aydınlatma ile harika bir sonuç ortaya çıkıyor.

2. Yatak Odası

İkincikonuğumuz ise bir yatak odası, özellikle yatak odası denince daha sade ve dinlendirici renkleri tercih etmeye çalışırken genelde kendimizi açık renklerde gezinirken bulmamız içten bile değil. Yatak odalarına bakış açımızı değiştiren bu yatak odasında duvar rengi olarak koyu renkler tercih edilmiş. Tercih edilen bu renk mobilyalardan perdelere kadar uygulanmış ve yatağın beyaz oluşu ile birlikte cddi bir kontrast farkı yaratmış. Zemin renginin de koyu olması ile birlikte eşsiz bir görünüm elde edilmiş.

3. Desenlerle Sanat

Özellikle son dönemde gittikçe popülerlik kazanan sedef ve italyan boya türleri ile eşşiz duvarlar elde etmek içten bile değil. Dilerseniz dekoratif boyalar hakkında yazdığımız bu yazıya da göz atabilirsiniz. Konumuza dönecek olursak koyu renk duvarların eşsiz desenlerle bezendiği bu odada deri koltuk gibi daha oturaklı detaylarla harika bir atmosfer yakalanmış. Duvarın sunduğu olanaklardan faydalanan mekan birbirinden farklı mobilya ve öğelerle şıklığını tamamlamış.

4. Konu Mutfak Olunca

Peki ya konu mutfak olduğunda fayansların ve beyaz rengin arkasına mı saklanmalıyız? Bu örneğimiz tam tersini kanıtlar nitelikte, koyu rengi mutfak mobilyaları ile o kadar uyumlu kullanılmış ki hayran kaldık. Özellikle kasvetli bir hava katması endişesi ile uzak durulan koyu gri rengi bu mutfağımızda en önemli ayrıntı olarak kullanılmış, tezgah ve kapıdaki gri detaylar bu güzel duvar boyası taçlandırılmış. Doğru ışıkla birlikte fotoğraflanan bu mutfağa listemizde yer vermeseydik olmazdı.

5. Çocuk Odası

Özellikle konu çocuklar olduğunda canlı ve enerjik renkler arasında gezinirken buluyoruz kendimizi, haksız da sayılmayız. Peki buna alternatif bir renk mümkün mü? Bu fotoğrafımız bunun gayet de mümkün olduğunu ve doğru şekilde konumlandırılan koyu renk bir duvarın ne kadar da güzel bir atmosfer oluşutabileceğiniz gözler önüne seriyor. Son dönemde artan oda içinde tek duvar dekoratif boyayı tercih eden bu odamız şanslı çocuklar için harika bir alternatif.

6. Sadece Duvar

Bu duvar rengi o kadar güzeldi ki sizinle paylaşmadan geçemedik. Yeşilin doğru tonu ile sadeliğin ve doğallığın buluştuğu bu fotoğrafta kendinizi bizim gibi duvara bakarken bulursanız şaşırmayın. Duvar renginin dekorasyonda ve mekanın atmosferinde ne kadar önemli bir rol oynadığını tekrar hatırlatan bu fotoğrafta sadelik ve renklerin çekiciliği ön planda.

7. Ofisde Koyu Renk Boya

Peki ya ofislerimiz ya da işyerlerimizde koyu renk duvar boyasını tercih edersek ne olur? Gelin birlikte bu fotoğraftaki ofisi inceleyelim. Koyu renkte boyayı açık renkte alternatifleri ile harmanlayan bu ofis odası yüksek miktarda aldığı gün ışığı ve doğal yapıda kullandığı mobilyaları ile harika bir görüntü sunuyor. Koyu renk boyaların yaratıcı şekilde kullanılabileceğinin altını çizen bu sade ofis tasarımını çok beğendik.

Siz de Kolayboya ile tanışın eviniz ya da işyerleriniz için en doğru boya badana çözümünden faydalanın. Ücretsiz keşif ve %100 memnuniyet garantisi sunduğumuz Kolayboya sizin de hayatınızı kolaylaştıracak.

Back to Blog